Posts Tagged ‘Mill St. Brewery’

Original Organic Lager

Sunday, March 22nd, 2009

/organic_lager.jpgMill Street Brewery revisited

Browar: Mill St. Brewery Toronto, ON, Canada

6 x 341 mL 4.2% alc./vol.

Cena: CAD11.95+0.60 deposit.

4/5 stars

Zachęcony pozytywnym doświadczeniem z Coffee Porter tego samego mikrobrowaru, sięgnąłem po Organic Lager. Atrybut ekologiczny zwykle oznacza droższy, tak jest także w tym przypadku. Czy warto płacić więcej? Warunkowo – tak. Tak, jeśli szukasz lekkiego, orzeźwiającego napoju, który wprawdzie nie zostawi niezapomnianego wrażenia, ale też nie zdominuje posiłku i reszty dnia. Trzeba by zastawić dom, aby wypić ilość, która sprowadzi nas do parteru. W zależności od okoliczności jest to zaletą lub wadą.

Original Organic Lager ma wszystkie elementy dobrego piwa typu pale lager. Jasny kolor, mocna piana, smak chmielu. Za mało goryczki, trochę lekko-słodkiej cytryny. Trzeba smakować szybko. Zanim płyn przemieści się między początkiem języka a podniebieniem, wszystkie wrażenia smakowe znikają. Zaiste clean finish.

/organic_lager_i.jpg
“Mill Street Original Organic Lager is a pure, refreshing European style beer. Batch-crafted from the finest organic ingredients, it takes 2 to 3 times longer to brew than ordinary beer. Light and crisp, it is cold-aged for 5 smooth weeks, creating a creamy, soft palate with a distinctively clean finish.”

Coffee Porter from Mill St. Brewery

Saturday, February 21st, 2009

Coffee Porter from Mill St. BreweryBrowar: Mill St. Brewery Toronto, ON, Canada

6 x 341 mL 5.5% alc./vol.

Cena: CAD11.75+0.60 deposit.

5/5 stars

Mój debiut w zaszczytnej kategorii degustacji piwa to produkt wybitnie metroseksualny. Zdobywca złotego medalu w kategorii porter (Canadian Brewing Awards 2008) jest produkowany przez Mill Street Brewery, mikrobrowar znajdujący się w popularnym Distillery District w Toronto.

Trudno jest wytknąć jakiekolwiek wady; klarowne, ciemnobrązowe, trwała piana w kolorze ciepłego beżu. Smak i zapach kawy jest wyraźny, ale wbrew oczekiwaniom i niektórym opiniom, nie dominujący. Dynamika wyrównana: solidny atak i równy finisz. Po wypiciu tego piwa nie nabywa się charakterystycznego dla większości piw zapachu zasuszonych mysich odchodów. Niektórzy pomyślą: po co w takim razie je pić.

Coffee Porter from Mill St. Brewery“Mill Street Porter is a wonderfully sinful blend of Balzac’s own dark-roasted coffee brewed to perfection with a full-bodied traditional porter. We know you’ll be pleasantly surprised by this delicious and satisfying combination.”